
Ако търсите евтина или безплатна платформа за изработка на онлайн магазин с отворен код, сте стигнали до точното място. Но нека първо поговорим за други важни неща, за които трябва да помислите, преди да изберете с коя платформа ще работите.
Един от най-съществените въпроси е дали се интересувате от самостоятелен хостинг или предпочитате да плащате известна такса на месец, за да имате хостинг и всички функции за електронна търговия, предоставени в един добър пакет от професионална фирма. По-основното решение, обаче, е дали искате една от платформите с отворен код (свободен достъп) или по-лесна за ползване, която включва месечна такса.
От вас зависи изцяло да решите кой тип платформа е подходящ за вас, но засега нека поговорим за най-добрите платформи за електронна търговия с отворен код на пазара.
WooCommerce
WooCommerce е част от семейството на WordPress, така че ще трябва да инсталирате WordPress (open source), след което да инсталирате WooCommerce на вашия сайт. Той автоматично превръща всеки WordPress уебсайт в напълно функционален онлайн магазин.
Предимства:
Приставката е безплатна за изтегляне и инсталиране. Много магазини не се нуждаят от нищо повече.
Свързва се с всички основни платежни услуги.
С тема на WooCommerce, не ви остава много друга работа, освен добавянето на съдържание.
Можете да предлагате талони и отстъпки, както и да добавяте множество други функции с помощта на библиотеката за разширения.
Недостатъци:
Има много допълнителни разходи като тема на WooCommerce, допълнителни разширения, хостинг и име на домейн.
X-Cart
X-Cart помогна за създаването на над 35 000 онлайн магазина през последните години. Както при всички тези платформи за електронна търговия в списъка, те са безплатни, с отворен код и се хостват самостоятелно. X-Cart често се смята за една от най-бързите платформи с отворен код на пазара и има солиден брой функции.
Предимства:
Зависи от пакета, който ще ползвате, но често можете да получите пълна многоезична и мултивалутна поддръжка.
Платформата е безплатна и с отворен код.
Можете да интегрирате пазарската си кошница с най-реномираните платежни услуги в света.
Недостатъци:
Нямате право на директно обслужване на клиенти, освен ако не плащате допълнителна такса.
Трябва да отделите от бюджета си за хостинг, ако изберете един от платените планове.
Има вероятност да се наложи да използвате някакъв вид ръчно програмиране, когато настройвате магазина си.
Zen Cart
Zen Cart е създадена така, че хора без образователна степен могат да се заемат с изработка на онлайн магазин. Факт е, че по-лесна за използване от много други платформи за електронна търговия с отворен код.
Предимства:
Zen Cart е като доста сигурен софтуер, така че сайтът и информацията за клиентите ви са защитени.
Можете да изпращате HTML имейли директно от уебсайта си.
Недостатъци:
Платформата не осигурява никаква поддръжка.
Понякога е трудно да надстроите софтуера си.
Няма много добавки или разширения.
Шаблоните далеч не са впечатляващи, но можете да намерите някои, направени от трети страни.
Magento
Magento е една от най-популярните платформи за електронна търговия с отворен код и с основание. Тя предлага повече функции, отколкото можете да очаквате да използвате. Това обаче отваря многобройни пътища, когато става дума за маркетинг на вашите клиенти и създаване на неща като планове за членство, плащания и отстъпки.
Предимства:
Тя е безплатна и има платена версия, ако искате да надстроите магазина.
Можете да изпращате имейли за продукти на клиенти автоматизирано.
Платформата ви позволява да създавате отделни многоезични сайтове, които се зареждат в зависимост от местоположението на потребителя.
Можете да персонализирате потребителския интерфейс, колкото искате.
Недостатъци:
Magento е снабден с много функции, но това може да го направи неудобен за потребителите.
Освен това може да бъде малко по-сложен, докато се научите как да го използвате.
Черешката на тортата – OpenCart
Накрая, но не на последно място, е нашият фаворит в класацията. В сравнение с други платформи с отворен код, OpenCart всъщност е доста лесен за използване и лека. Тя е безплатна и има солидна общност от почитатели зад гърба си, към която да се обърнете, ако имате проблеми при вашата изработка на онлайн магазин.
Ние горещо го препоръчваме за стартиращи фирми, тъй като не отнема много време за да персонализирате сайта от нулата. Благодарение на лесната употреба, общите разходи за настройка на магазина обикновено намаляват значително. Така например, не е нужно да плащате за специален разработчик, темите не са скъпи и определено нямате нужда от плъгини.
Предимства:
Разходите за стартиране са доста ниски.
Широката функционалност на каталога прави чудеса при обработка на поръчките.
Лесно е да работите с OpenCart. Да не говорим, че не изисква толкова ресурси като Magento.
Недостатъци:
Въпреки че е по-лесно да се използва за начинаещи, това означава, че опциите за персонализиране също са по-малко.
Това са нашите фаворити към този момент. Те не само ще ви помогнат много всеки път, когато поемате чужд проект или се заемате за себе си с изработка на онлайн магазин и уеб дизайн. Тези платформи ще ви дадат както солидна основа, така и лекота на използване и поддръжка – и то при оптимален бюджет.
Ако имате някакви въпроси за това коя платформа е най-добра за вашия бизнес, екипът на www.elenkov.net ще се радва да ви помогне с компетентни решения на всяко ваше търсене. Свържете се с нас!