
Уеб дизайн работният процес е важен за изграждането на красив уебсайт. Знаете ли как да създадете работен процес за уеб дизайн?
Ако не, трябва да наемете уеб дизайнер, който да ви помогне да развиете своя работен процес за уеб дизайн, или просто прочетете тези професионални съвети и изградете свой собствен работен процес за уеб дизайн за проектиране на уникален уебсайт.
В този блог ще споделим пълно ръководство за работния процес на уеб дизайна, включително какво се има предвид под работен поток за дизайн на уебсайт, неговите етапи и изключителни стъпки. И така, нека започнем пътуването.
Какво е работен процес за уеб дизайн?
Работният поток за уеб дизайн е набор от процеси, които обхващат всяка стъпка в създаването на уебсайт. Той разглежда действителния процес на проектиране и включва всичко от подготвителните етапи до стартирането.
Той има за цел да улесни навигирането в процеса на уеб дизайн, така че да имате преглед на процесите от началото до края и всичко между тях. Също така ви помага да определите кои индивидуални и екипни задачи трябва да бъдат изпълнени първо, за да сте сигурни, че проектът остава на пистата и че няма да срещнете пречки по пътя.
Работният процес на уеб дизайн има много предимства, не на последно място защото държи всички включени и в течение.
След успешно стартиране членовете на екипа и клиентите трябва да могат да контролират какво се случва във всеки един момент, независимо дали става дума за избор къде да се изгради сайтът, симулиране на схематични рамки, тестване на потребителското изживяване или качване на съдържание.
Основни причини за създаване на работен процес за уеб дизайн.
Много начинаещи дизайнери не могат да разберат защо изграждането на работен поток за уеб дизайн е от съществено значение преди изпълнението на проектната задача. И така, за всички вас, ето още няколко причини, поради които работният процес на уеб дизайн може да помогне за подобряване на процеса на проектиране:
Работният процес може да помогне при планирането.
Работният поток ви помага да начертаете времевите рамки за всяка задача и предоставя широк преглед на всички включени процеси. Това означава, че сте в състояние да създадете точен график на проекта за вашите клиенти и членове на екипа, което води до подобрена комуникация и вземане на решения през целия жизнен цикъл на проекта.
Работният процес на уеб дизайна може да увеличи производителността.
Нещата вървят много по-гладко, когато всеки знае какво трябва да прави и кога. Работният процес информира членовете на екипа за следващото, така че никой да не седи и да си клати краката.
Работният процес на уеб дизайн може да поддържа последователност.
Изграждането на солидна структура за вашите проекти за уеб дизайн ще ви помогне да останете последователни с всеки клиент. Това означава, че няма повече пропуснати стъпки, което улеснява поддържането на високо ниво на качество във всичко, което създавате.
Работният процес може да помогне при проследяването на задачата.
Докато проектирате, има много задачи за вършене и е трудно да се проследи всяка стъпка, без да се планира всяка стъпка или усилие, което влагате в работата. Освен това известно време е загуба на ресурси и време. Освен това, с помощта на работния процес на уеб дизайн, можете да останете в крак и да спазвате крайните срокове всеки път.
Помага за изграждането на добри отношения с клиентите.
Поддържането на добри отношения между вас и вашия клиент е много важно. С помощта на Web design план вашите клиенти знаят какво да очакват от вас, кога да спрат да претрупват входящата ви поща и ви позволяват да правите това, което правите най-добре.
Това може да създаде прозрачен мост на разбирателство между вас (вие и вашия клиент). Тъй като доверието е в основата на всяко страхотно взаимоотношение с клиента, ясната комуникация и прозрачността са най-бързият начин за изграждането му.
Това са основните причини, които могат да направят работния поток на уеб дизайна жизненоважен елемент за процеса преди уеб дизайна. След това нека видим следващия ни раздел, етапите на работния процес на уеб дизайна .
Основни етапи от работния процес на уеб дизайн.
Докато всеки дизайнерски проект ще варира в зависимост от обхвата на проекта и нуждите и бизнес целите на клиента, във всички ситуации има три основни стъпки:
Фаза на планиране
Тук определяте целите на проектите, както и целевата аудитория, към която ще бъде насочен уеб сайтът.
Фаза на изпълнение
Това е мястото, където идеите и визиите оживяват. Това е мястото, където се извършва работата по дизайна, създава се съдържанието и всичко се събира.
Фаза на тестване и стартиране
Последният етап е тестване на дизайна и съдържанието и популяризиране на уебсайта на живо, за да го види светът. Тази фаза също включва допълнителни подобрения, след като уебсайтът е активен и започнете да събирате данни за посетителите.
Това са общите фази на всеки работен процес за уеб дизайн. Ако разделите вашия уеб дизайн на гореспоменатите етапи, можете лесно да създадете работен поток за уеб дизайн за вашия уебсайт. Сега нека да разгледаме окончателния контролен списък на тези етапи и основните задачи в дълбочина.
Практическо ръководство за работния процес на уеб дизайн
Сега, след като знаете какво е работен поток за уеб дизайн, какви етапи са включени и какви данни трябва да съберете и попълните, преди да започнете, ето ръководство за прилагането му на практика.
Определете цели и целева аудитория.
Целите ще ръководят вашия проект за уеб дизайн. Помислете за какво ще се използва уебсайтът.
- Дали продава продукти или услуги?
- Става въпрос за привличане на нови служители на работни места?
- Дали става въпрос за осигуряване на страхотно потребителско изживяване за читателите на блогове?
- Става дума за повишаване на осведомеността за марката за нововъзникващ стартъп?
След като разберете какви са целите, можете да започнете да мислите за хората, за които е предназначен уебсайтът.
Помислете за следните неща:
- За кого е уебсайтът?
- Какво се надяват тези хора да намерят, когато дойдат на уебсайта
- Каква е основната цел на уебсайта (напр. да продава, забавлява или информира)
- Какви конкурентни сайтове има и какво прави този сайт различен
След като получите всички тези отговори, можете лесно да разберете каква е вашата цел и какво искате от работата си по уеб дизайн.
Планирайте структурата на сайта.
Тази част от работния процес включва две стъпки:
- Създайте карта на сайта
- Създаване на схематични рамки
Картата на сайта е визуално представяне на реален уебсайт от птичи поглед. Помага на дизайнерите да начертаят кои страници къде отиват и йерархията на съдържанието.
На по-дълбоко ниво схематичните рамки очертават външния вид на всяка страница, заедно с основните елементи, без да засягат дизайна. Това е чудесна възможност да научите за пътя на потребителя и да изведете най-важните елементи на преден план.
Решете за вашата CMS
Може да откриете, че вашият клиент вече е определил коя система за управление на съдържанието (CMS) иска да използва и вие сте обвързани с това. Ако не, време е да вземете решение.
Добра идея е да помислите коя система отговаря най-добре на целта на уебсайта. Например, ако сайтът е настроен да има стотици информационни страници, ще ви трябва стабилна CMS за това, докато ако това е портал за портфолио от три страници, вероятно ще имате повече гъвкавост.
Развийте съдържанието
Това е моментът, в който всичко се събира, за да създаде цялостния краен резултат. Това е и когато започнете да курирате съдържание и дизайн заедно, за да видите дали работи (напр. дали блок от копие е твърде дълъг или твърде кратък за мястото).
Преглед и одобрение
Уебсайтът е почти готов за работа. Сега е най-предизвикателният момент да разкриете пред клиента и да получите неговото одобрение.
Този етап може да включва среща или просто предаване на имота. Както и да го правите, трябва да имате въведена система за получаване на обратна връзка от всички заинтересовани страни.
Можете да го направите така:
- Изпращане на анкета
- Създаване на видео урок по дизайн
- Организиране на среща лице в лице (или виртуална).
- Позволяване на заинтересованите страни да добавят коментари към документа
След като получите всички коментари от заинтересованите страни, актуализирайте и получете одобрение от клиентите.
Тестване
Не винаги всичко ще върви по план, поради което тестването е толкова важна част от работния процес на уеб дизайна. Това е частта, в която можете:
- Коригирайте всички грешки, включително повредени връзки, видео буфериране и неработещи форми за контакт.
- Прегледайте цялото съдържание на уебсайта.
- Проверете настройките си за SEO оптимизация, за да сте сигурни, че всичко е внедрено правилно.
- Тествайте мобилната реакция, за да сте сигурни, че вашият сайт е удобен за мобилни устройства на всички устройства.
След теста изгответе доклада за грешки и проблеми и след това ги коригирайте.
Стартиране и други подобрения
Вие знаете по-добре от всеки друг, че един уебсайт никога не е „завършен“, когато е готов и работи. Винаги има нещо, което има шансове за подобрение и трябва да се направи някъде.
Последната стъпка в работния процес на дизайна на уебсайта е да се направят допълнителни подобрения. След като вашият сайт е активен и събира данни, можете да започнете да проследявате анализи, за да получите по-задълбочена представа за това как вашата аудитория се държи на вашия сайт.
Освен това уебсайтовете трябва постоянно да се актуализират, което често означава, че работният процес на уеб дизайн все още продължава.
Обобщение
Работният поток на уеб дизайна прави процеса на проектиране по-плавен и много по-успешен, защото можете стратегически да преминавате от един етап към друг, без да пропускате важни дейности.
Когато използвате работен процес за уеб дизайн, можете бързо да разберете какви неща трябва да направите, кога трябва да бъдат направени и от кого е добре да завършите.
Това ръководство ще ви помогне да разберете работния процес на уеб дизайн и неговите основни стъпки. Но ако все още сте объркани, можете да се свържете с водеща компания за уеб дизайн в София, като нас Уеб Дизайн България.
Тук има висококвалифицирани професионалисти, които могат да предоставят иновативни услуги за уеб дизайн на своите клиенти. Ако имате някакви въпроси, можете да се свържете с тях.